Hlavní navigace

Lime zavádí pokuty za nevhodné parkování elektrokoloběžek

Sdílet

Karel Wolf 28. 8. 2019
Lime Autor: Jan Sedlák

Společnost Lime, která od začátku čelí kritice veřejnosti i některých městských částí Prahy kvůli koloběžkám, jež se často povalují na zcela nevhodných místech, zpřísnila  pravidla pro parkování. Za odložení v „červené zóně“ naskočí pokuta 100 Kč.

Umístění červených zón vychází z jednání s jednotlivými městskými částmi, Magistrátem hlavního města Prahy, Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých i z dosavadních terénních průzkumů firmy Lime. Firma se snaží v Praze dlouhodobě mapovat místa, která jsou pro parkování koloběžek ideální, a naopak místa, která vhodná nejsou. 

Jestliže člověk koloběžku odloží v červeně vyznačených oblastech, kde je parkování zakázáno, bude mu nyní k ceně výpůjčky koloběžky připočtena pokuta ve výši 100 korun.

„Chceme, aby byla naše služba přínosem pro všechny Pražany. K tomu je potřeba, aby její pokrytí bylo co nejširší a zároveň respektovalo charakter města. Červené zóny tedy zohledňují naše pečlivé mapování terénu a zároveň vycházejí z pravidelných jednání s městem i jednotlivými městskými částmi,” komentuje smysl zón se zákazem parkování provozní manažer Limu Ondřej Široký.

Před časem firma do ulic vypustila také posílený tým „hlídačů“, kteří mají kromě udržování pořádku na starosti také osvětu a uživatelům koloběžek připomínají pravidla bezpečné jízdy s ohledem na ostatní účastníky provozu i chodce.

Podívejte se na náš rozhovor s manažerem Lime v Česku Ondřejem Širokým:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.