Hlavní navigace

Majitelé telefonů Huawei a Honor se komplikací bát nemusí, ujišťují čeští operátoři

21. 5. 2019

Sdílet

Huawei Autor: Jan Sedlák

Lobbistická organizace Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS), která zastupuje a sdružuje všechny tři tuzemské mobilní operátory, vydala prohlášení k situaci ohledně embarga americké vlády vůči dodávkám technologií čínské společnosti Huawei. Operátoři v něm ujišťují, že odstřižení od služeb Googlu a Androidu nebude mít na zdejší stávající zákazníky Huawei zásadní vliv.

„Zákazníci českých mobilních operátorů, kteří aktuálně používají telefony značky Huawei a Honor, se nemusí obávat žádných technických komplikací, například s aktualizacemi software telefonu. Podle vyjádření americké strany se mají případné sankce týkat až nově vyvíjených modelů telefonů, které nejsou v současné době uvedeny na trh. APMS bude vývoj situace nadále monitorovat a v případě potřeby informovat veřejnost. Telefony Huawei patří dlouhodobě k druhým nejprodávanějším modelům tzv. chytrých telefonů na českém trhu,“ uvádí APMS.

S oficiálním prohlášením včera přišel i samotný Google. Firma v něm říká, že „služby jako Google Play a bezpečnostní prvky Google Play Protect budou nadále fungovat na vašich současných zařízeních od Huawei.“

Situace se každopádně neustále vyvíjí. Americká vláda už sankce částečně zmírnila, protože hrozil „black out“ již fungujících systémů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).