Hlavní navigace

Media Bohemia usiluje o Radio Contact Liberec

25. 3. 2021

Sdílet

Radio Contact Liberec Autor: Radio Contact Liberec

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání minulý týden obdržela žádost majitelů stanice Radio Contact Liberec, kteří chtějí firmu kompletně prodat. Novým stoprocentním vlastníkem se má stát skupina Media Bohemia, provozovatel rádia Blaník a sítě Hitrádií.

Liberecké rádio většinově vlastní Jan Požický (obchodní podíl 83 %), spolumajitelkou je Jarmila Požická (17 %). Rodinná firma patří mezi nejstarší provozovatele soukromého regionálního vysílání na našem území. Rádio vysílá už od 23. září 1991, prezentuje se jako hudební stanice pro celou rodinu. Jeho poslechovost je podle posledního Radioprojektu zhruba 35 tisíc lidí denně, alespoň jednou za týden si ho zapne 73 tisíc zájemců.

V prosinci rádio požádalo o úpravu licenčních podmínek, původní hudební zaměření od 60. let po současnost zúžilo na období od 80. let po dnešek. Snížilo také podíl mluveného slova. „V důsledku všeobecného postupného vývoje komunikace posluchači stále očekávají v mluveném projevu větší stručnost a výstižnost,“ vysvětlilo tento krok ve své žádosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 3. 2021 16:56

    Pevy

    Měl jsem za to, že tato akce hrobařů českého rozhlasového trhu (Média Bohemia) je už hotová věc, ale ono to je stejně jedno, vždycky to bylo bez problémů posvěceno, takže proč by měla tato akvizice být výjimkou.
    Takže rádio Blatník (případně Hit rádio, ale spíš Blatník) bude mít opět ještě víc "přepokryto" (tento termín používám v těch případech, kdy je daná stanice v určitých oblastech - například v témže městě- pokryta duplicitně (minimálně).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).