Hlavní navigace

Microsoft v Česku navýšil tržby o 16 procent, čtvrtinu už tvoří cloud

Sdílet

Jan Sedlák 9. 4. 2018
Brumlovka, budova Delta, sídlo českého Microsoftu a HP Autor: Jan Sedlák

Tržby české pobočky Microsoftu podle čerstvé výroční zprávy v posledním účetním období (od července 2016 do června 2017) meziročně narostly o 16 procent na 1,72 miliardy korun. Čistý zisk si polepšil na 169,5 milionu korun. Mzdové náklady českého Microsoftu tvořily téměř 577 milionů korun.

Tuzemský Microsoft kopíruje celosvětový trend, kdy společnosti výrazně rostou zejména cloudové služby. Ty už činily čtvrtinu obratu. Microsoft prodeji těchto služeb dává prioritu, spolupracuje na nich s partnery a dá se očekávat, že další fiskální rok přinese další navýšení podílu.

Největší podíl na cloudu mají Windows, Azure a Office 365. Slibně Microsoft vidí také cloudový Dynamics 365 a Microsoft 365, který v sobě zahrnuje i Windows 10.

Microsoft také uvádí, že se podíl operačního systému Windows ustálil a je používán na 96 procentech zdejších počítačů.

Mezi největší loňské úspěchy Microsoft řadí návštěvu výkonného ředitele v Praze – Satya Nadella přednášel v Karlíně a sešel se s byznysovými a dalšími lídry. Rozjelo se rovněž vývojové centrum pro Dynamics CRM.

Microsoft v červnu roku 2016 sloučil pobočky v Česku a na Slovensku. Ty od letošního března vede nový generální ředitel Rudolf Urbánek, který vystřídal Biljanu Weber.

Jak vypadá centrála Microsoftu v Redmondu:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.