Hlavní navigace

Microsoft slučuje pobočky v Česku a na Slovensku, tržby jim klesají

Autor: Jan Sedlák
Jan Sedlák

Spojené pobočky mají být podle představ firmy silnější. Povede je česká šéfka Biljana Weber, pod kterou spadnou celkem přes tři stovky zaměstnanců.

Doba čtení: 1 minuta

Šéfka českého Microsoftu Biljana Weber, která se do Prahy přesunula v roce 2013 z pobočky ve Slovinsku, dostává větší pole působnosti. Microsoft od července sloučí centrály v Česku a na Slovensku, které spadnou právě pod vedení Weber.

Microsoft pro Lupu uvedl, že si od spojení mimo jiné slibuje větší vliv v korporátní struktuře celé společnosti, a to z toho důvodu, že spojený subjekt bude větší. Pro Microsoft v Česku pracuje 250 lidí, na Slovensku jich je osm desítek. V Praze se firma před několika měsíci přestěhovala do nového sídla na pražské Brumlovce.

„Vytvořili jsme nové vedení, které zahrnuje manažery z obou zemí, struktura vedení a počet pozic se nemění. V tomto okamžiku se integrace dotkne jen velmi malého počtu lidí ve vedoucích týmech, které slučujeme. Jednáme s nimi o nových rolích v rámci nové pobočky i celého Microsoftu,“ uvádí zástupci Microsoftu.

Klesající tržby a licenční akce

Současný ředitel slovenského Microsoftu Markus Breyer bude dočasně působit jako ředitel pro integraci poboček a po dokončení dostane novou funkci, kterou firma prozatím nekomentuje.

Microsoft chce změnami usnadnit i pozici partnerům, kteří do firmy nosí více než 90 procent tržeb. Ti teď například zvládnou obsloužit dva trhy skrze jeden subjekt. Spojování a změny se údajně nemají projevit na běžném denním provozu spolupráce s partnery.

Microsoft v Česku v loňském roce vygeneroval tržby ve výši 1,4 miliardy korun se ziskem přesahujícím 140 milionů korun. Slovensko vykazuje zhruba třetinové částky. V obou zemích každopádně čísla padají, což reflektuje i obecné IT změny a postupnou reformu společnosti.

Změny ve fungování společnosti do Česka doléhají až s odstupem, se zacílením na cloud se ale obchodní a další postupy postupně mění. Nicméně i tak se stále objevují nátlakové akce s audity licencí. Podle informací Lupy například Microsoft jeden takový prováděl v Seznamu.

Našli jste v článku chybu?