Hlavní navigace

Microsoft slučuje pobočky v Česku a na Slovensku, tržby jim klesají

29. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Brumlovka, budova Delta, sídlo českého Microsoftu a HP. Autor: Jan Sedlák
Spojené pobočky mají být podle představ firmy silnější. Povede je česká šéfka Biljana Weber, pod kterou spadnou celkem přes tři stovky zaměstnanců.

Šéfka českého Microsoftu Biljana Weber, která se do Prahy přesunula v roce 2013 z pobočky ve Slovinsku, dostává větší pole působnosti. Microsoft od července sloučí centrály v Česku a na Slovensku, které spadnou právě pod vedení Weber.

Microsoft pro Lupu uvedl, že si od spojení mimo jiné slibuje větší vliv v korporátní struktuře celé společnosti, a to z toho důvodu, že spojený subjekt bude větší. Pro Microsoft v Česku pracuje 250 lidí, na Slovensku jich je osm desítek. V Praze se firma před několika měsíci přestěhovala do nového sídla na pražské Brumlovce.

„Vytvořili jsme nové vedení, které zahrnuje manažery z obou zemí, struktura vedení a počet pozic se nemění. V tomto okamžiku se integrace dotkne jen velmi malého počtu lidí ve vedoucích týmech, které slučujeme. Jednáme s nimi o nových rolích v rámci nové pobočky i celého Microsoftu,“ uvádí zástupci Microsoftu.

Klesající tržby a licenční akce

Současný ředitel slovenského Microsoftu Markus Breyer bude dočasně působit jako ředitel pro integraci poboček a po dokončení dostane novou funkci, kterou firma prozatím nekomentuje.

Microsoft chce změnami usnadnit i pozici partnerům, kteří do firmy nosí více než 90 procent tržeb. Ti teď například zvládnou obsloužit dva trhy skrze jeden subjekt. Spojování a změny se údajně nemají projevit na běžném denním provozu spolupráce s partnery.

MMF24

Microsoft v Česku v loňském roce vygeneroval tržby ve výši 1,4 miliardy korun se ziskem přesahujícím 140 milionů korun. Slovensko vykazuje zhruba třetinové částky. V obou zemích každopádně čísla padají, což reflektuje i obecné IT změny a postupnou reformu společnosti.

Změny ve fungování společnosti do Česka doléhají až s odstupem, se zacílením na cloud se ale obchodní a další postupy postupně mění. Nicméně i tak se stále objevují nátlakové akce s audity licencí. Podle informací Lupy například Microsoft jeden takový prováděl v Seznamu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).