Hlavní navigace

Microsoft v Praze po Skypu či Teams začíná vyvíjet i cloud Azure

1. 6. 2020

Sdílet

Brumlovka, budova Delta, sídlo českého Microsoftu a HP Autor: Jan Sedlák

Microsoft v Praze rozjel další rozšiřování svého vývojového centra. Podle informací Lupy v českém hlavním městě začal budovat sekci, která se bude zabývat vývojem jedné z částí celosvětového cloudu Azure, který s dalšími cloudovými technologiemi stojí za hlavním růstem Microsoftu v posledních letech.

Microsoft u nás nově bude vyvíjet Azure DevOps, což je cloudový (SaaS) nástroj umožňující vývojářům vyvíjet a nasazovat software do produkce. Nový tým doplní již fungující pražský vývoj pro nástroje a technologie Skype, Teams, Dynamics a .NET. Redmond už v Praze zaměstnává přes 400 vývojářů a R&D centrum chce nadále rozšiřovat.

„Naše pražské vývojové centrum si interně v Microsoftu vybudovalo skvělou reputaci prostřednictvím vysoké kvality produktů a služeb, které tu máme na starosti. Nedávno jsme v Praze nově přivítali také .NET tým. I tento tým za svoji krátkou existenci v Praze velmi rychle dokázal své kvality. To vedlo k pokračujícím investicím do našeho pražského vývojového centra a také k našemu nejnovějšímu přírůstku, týmu Azure DevOps,“ potvrzuje pro Lupu jeden z ředitelů pražského vývoje Thomas Rizzo.

Microsoft do vývoje Azure DevOps hledá softwarové inženýry zaměřené na back-end a full stack, vítá také zkušenosti s vývojem cloudových microservices. K dispozici už je několik otevřených pozic. V rámci programování se nejvíce využívají jazyky C#, SQL, ASP.NET, HTML5, React, TypeScript, PowerShell a funkce Azure.

Redmond rovněž v Praze otevřel pozici Azure Technical Trainer, která má vzdělávat zákazníky, partnery, studenty a startupy v tom, jak využívat Azure. Podobně se v Česku začal rozšiřovat také konkurenční cloud Amazon Web Services. Jednička na trhu najala první technické zaměstnance a rovněž oblastního manažera pro Českou republiku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).