Hlavní navigace

Místopředsedy Rady Českého rozhlasu se stali Tomáš Kňourek a Miroslav Dittrich

20. 5. 2020

Sdílet

Tomáš Kňourek a Miroslav Dittrich Autor: Český rozhlas

Rada Českého rozhlasu na dnešním zasedání zvolila nové místopředsedy. Jak informoval web Médiář, jednomyslnou podporu získali Miroslav Dittrich a Tomáš Kňourek. Miroslav Dittrich zasedá v radě od ledna 2018 a momentálně je jejím úřadujícím předsedou, předtím byl místopředsedou. Tomáš Kňourek je členem rady už druhé funkční období, poprvé byl zvolen v únoru 2013. Také on už místopředsedou v minulosti byl.

Tomáš Kňourek (vlevo) a Miroslav Dittrich (vpravo)
Autor: Český rozhlas

Tomáš Kňourek (vlevo) a Miroslav Dittrich (vpravo)

Volbu nového předsedy rada odložila, čeká na to, až sněmovna zvolí další členy rady na uvolněná místa.

Poslanci mají o jednom členovi rady rozhodovat ve středu 27. května, kdy mají na programu i volbu členů Rady České televize. V případě rozhlasové rady budou vybírat mezi muzikoložkou Hanou Dohnálkovou a historikem Jaroslavem Šebkem. Dohnálková už v rozhlasové radě působila, byla i její předsedkyní.

14. května zároveň vypršel mandát radního Ivana Vodochodského, také toto místo musí poslanci do budoucna obsadit. Výzvu k přihláškám kandidátů ale zatím předseda sněmovny nevypsal. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).