Hlavní navigace

Mozilla ruší své plány s českým routerem Turris, je nucená propouštět

26. 2. 2020

Sdílet

WebThings Gateway

Mozilla, která je známá především webovým prohlížečem Firefox, ruší své dřívější plány kolem softwaru WebThings Gateway, což se dotkne i českého routeru Turris Omnia od CZ.NIC. Nástroj Mozilly slouží k ovládání prvků internetu věcí v síti a je dostupný jako open source. Mozilla původně chtěla WebThings integrovat s OpenWrt routery, přičemž právě Turris byl prvním podporovaným modelem.

Mozilla nyní uvádí, že byla ukončena podpora routerů s OpenWrt a že necílí na vydání žádného komerčního produktu, který by z WebThings vycházel. Na letošek se ani nepočítá s vývojem nových funkcí pro uživatele. Vyplývá to z dopisu, který zveřejnili autoři webu Mozilla.cz.

Věc zřejmě souvisí s ohlášeným propouštěním v Mozille, která stále generuje drtivou většinu příjmů z provizí od vyhledávačů a nedaří se jí najít nové zdroje výdělků. Z Mozilla Foundation se například odloupla firma MZLA Technologies, pod kterou se přesunul Thunderbird.

WebThings Gateway je aktuálně k dispozici ve verzi 0.11 s českou lokalizací. Mozilla bude nadále na vývoj technicky dohlížet. V přípravě je verze 0.12.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).