Hlavní navigace

Mozilla ruší své plány s českým routerem Turris, je nucená propouštět

Sdílet

Jan Sedlák

Mozilla, která je známá především webovým prohlížečem Firefox, ruší své dřívější plány kolem softwaru WebThings Gateway, což se dotkne i českého routeru Turris Omnia od CZ.NIC. Nástroj Mozilly slouží k ovládání prvků internetu věcí v síti a je dostupný jako open source. Mozilla původně chtěla WebThings integrovat s OpenWrt routery, přičemž právě Turris byl prvním podporovaným modelem.

Mozilla nyní uvádí, že byla ukončena podpora routerů s OpenWrt a že necílí na vydání žádného komerčního produktu, který by z WebThings vycházel. Na letošek se ani nepočítá s vývojem nových funkcí pro uživatele. Vyplývá to z dopisu, který zveřejnili autoři webu Mozilla.cz.

Věc zřejmě souvisí s ohlášeným propouštěním v Mozille, která stále generuje drtivou většinu příjmů z provizí od vyhledávačů a nedaří se jí najít nové zdroje výdělků. Z Mozilla Foundation se například odloupla firma MZLA Technologies, pod kterou se přesunul Thunderbird.

WebThings Gateway je aktuálně k dispozici ve verzi 0.11 s českou lokalizací. Mozilla bude nadále na vývoj technicky dohlížet. V přípravě je verze 0.12.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Žádné názory