Hlavní navigace

Nabídli jsme zrušení smlouvy na systém na prodej dálničních známek, říká Asseco

22. 1. 2020

Sdílet

IS EDAZ

Firma Asseco Central Europe, s kterou Státní fond dopravní infrastrukty (SFDI) podepsal smlouvu na vývoj a provoz systému na prodej elektronikcých dálničních známek (EDAZ), nabídla státu začátkem týdne zrušení této smlouvy bez nároků na penále za její předčasné ukončení. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

„K uvedenému kroku nás vedla skutečnost, že bylo vážně poškozeno jméno naší společnosti. Chceme tímto krokem přispět k vyřešení situace v České republice ohledně IS EDAZ,“ říká společnost.

„Asseco postupovalo v celém procesu výběrového řízení korektně a v souladu s podmínkami zadavatele. Byli jsme jako jedna z pěti společností osloveni SFDI, abychom se zúčastnili výběrového řízení ke vytvoření IS EDAZ a poskytování souvisejících služeb. Nabídka, která byla vypracována podle podmínek zadavatele, byla SFDI vyhodnocena jako vítězná a tudíž jsme byli vyzváni k uzavření Smlouvy,“ hájí se firma.

Zakázka, kterou řada odborníků kritizovala jako nesmyslně zadanou a zbytečně drahou, zatím stála místo ministra dopravy Vladimíra Kremlíka. Premiér Andrej Babiš jej odvolal poté, co se informace o zakázce objevily na veřejnosti. Kremlíkův nástupce Karel Havlíček řekl, že úřad zakázku prověří.

Premiér Babiš ve středu podle agentury ČTK řekl, že kvůli zakázace podá trestní oznámení na neznámého pachatele, protože „informace, které dostává o propojení některých osob, jsou znepokojivé“.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).