Hlavní navigace

Nej.cz dokončil akvizici Netboxu. Vlna velkých nákupů v Česku je prý u konce

10. 1. 2022

Sdílet

Karel Pražák, Kaprain Autor: Kaprain

Provider Nej.cz spadající do skupiny Kaprain Karla Pražáka dokončil akvizici společnosti Smart Comp. provozující Netbox. Obchod za stovky milionů korun prošel všemi procesy a Nej.cz získal zbytek Smart Compu k již dříve vlastněné menšině. Pavel Vávra a Marek Bukal tak už nejsou vlastníky.

Nej.cz opět posíluje a přispělo k již nějakou dobu probíhající konsolidaci na trhu. Nej.cz nedávno fúzovalo šest koupených poskytovatelů internetu, a sice CentroNet, Freebone, itself, LTnet, SporkNeT a Telly. Již předtím bylo začleněno několik dalších providerů.

Investiční ředitel Kaprainu Marcel Dostal uvedl, že koupě Netboxu je jeden z posledních akvizičních cílů tohoto rozsahu na českém trhu. Kaprain další nákupy nevylučuje, ale je podle něj zřejmé, že “vlna velkých převzetí na trhu je již u konce.”

“V průběhu posledních let se nám podařilo přesvědčit významné hráče s kvalitní infrastrukturou, kteří byli zároveň nezávislí na ‚velké trojce‘ mobilních operátorů, a prostřednictvím těchto nákupů jsme vytvořili telekomunikační celek, který poskytuje služby na území celé České republiky. Akvizicí Netboxu se podařilo proces hlavní konsolidace završit, protože potenciální cíle k převzetí v podobné velikosti se již prakticky na českém trhu nevyskytují,” uvedl Dostal.

“V dalších letech se zaměříme zejména na integraci získaných společností, zkvalitňování nabídky a služeb pro naše stávající i nové zákazníky a na další zvyšování technologických standardů,” doplňuje generální ředitel Nej.cz Jaroslav Hanyk.

Nej.cz zvedlo roční tržby na 700 milionů korun a vykázalo ztrátu přes 40 milionů. Provozovatel Netboxu si v tržbách přišel na 287 milionů se ziskem 72 milionů. I on už nakupoval, získal OpavaNet.

Nej.cz díky Smart Compu získá optickou síť v několika městech a také datová centra. Nej.cz už nyní patří mezi čtyři největší poskytovatele v Česku. Kaprain mimo jiné v aukci získal frekvenci 3,5 GHz a zvažuje, že začne nabízet mobilní služby.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 1. 2022 13:33

    Roman D.

    Zkvalitňování nabídky a služeb pro naše stávající i nové zákazníky funguje tak, že VoIP zákazníkům 802.cz, vypnul Nej.cz placenou SMS bránu ;-) a zdarma peering k ostatním VoIP. To jsou takové ty fráze o ničem. Rovnou můžou napsat, vypneme všechno co hoodně nevydělává a ostatní služby spojíme do univerzálního paskvilu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).