Hlavní navigace

Nepoužívejte produkty Kaspersky Lab, vyzvali europoslanci evropské instituce

14. 6. 2018

Sdílet

Eugene Kaspersky Autor: Kaspersky Lab

Problémy bezpečnostní firmy Kaspersky Labs pokračují. Evropský parlament ve středu přijal usnesení, ve kterém vyzývá EU k tomu, aby přestala používat software od bezpečnostní firmy Kaspersky Lab. Důvodem je podle usnesení prokázaná škodlivost těchto programů:

Evropský parlament vyzývá EU, aby provedla komplexní přezkum softwaru, vybavení v oblasti IT a komunikací a infrastruktury používané v orgánech s cílem vyloučit programy a zařízení, která by mohla být nebezpečná, a zakázat ta, jejichž škodlivost se prokázala, jako je Kaspersky Lab.

Ruská bezpečnostní firma čelí nedůvěře v řadě zemí. Letos v květnu se dostala na černou listinu nizozemské vlády a tamní úřady nebudou antivirus od Kaspersky Lab používat

V USA před používáním softwaru od této firma už loni varovala FBI. A kvůli vztahům představitelů firmy s ruskými tajnými službami a vládou nesmí její software od loňského roku využívat ani americké úřady.

Eugene Kaspersky
Autor: Kaspersky Lab

Eugene Kaspersky

Firma obvinění odmítá (viz například Slouží Kaspersky ruským zájmům? Jsme světová značka, říká firma) a na poslední vývoj reagovala prohlášením, že přesune klíčové části své infrastruktury z Ruska do Švýcarska a že uvolní zdrojové kódy, aby je mohly prozkoumat nezávislé třetí strany. 

V reakci na usnesení europarlamentu také šéf firmy Eugene Kaspersky na Twitteru oznámil, že Kaspersky Lab přerušuje spolupráci s Europolem:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.