Hlavní navigace

Nepoužívejte produkty Kaspersky Lab, vyzvali europoslanci evropské instituce

Sdílet

David Slížek 14. 6. 2018

Problémy bezpečnostní firmy Kaspersky Labs pokračují. Evropský parlament ve středu přijal usnesení, ve kterém vyzývá EU k tomu, aby přestala používat software od bezpečnostní firmy Kaspersky Lab. Důvodem je podle usnesení prokázaná škodlivost těchto programů:

Evropský parlament vyzývá EU, aby provedla komplexní přezkum softwaru, vybavení v oblasti IT a komunikací a infrastruktury používané v orgánech s cílem vyloučit programy a zařízení, která by mohla být nebezpečná, a zakázat ta, jejichž škodlivost se prokázala, jako je Kaspersky Lab.

Ruská bezpečnostní firma čelí nedůvěře v řadě zemí. Letos v květnu se dostala na černou listinu nizozemské vlády a tamní úřady nebudou antivirus od Kaspersky Lab používat

V USA před používáním softwaru od této firma už loni varovala FBI. A kvůli vztahům představitelů firmy s ruskými tajnými službami a vládou nesmí její software od loňského roku využívat ani americké úřady.

Eugene Kaspersky
Autor: Kaspersky Lab

Eugene Kaspersky

Firma obvinění odmítá (viz například Slouží Kaspersky ruským zájmům? Jsme světová značka, říká firma) a na poslední vývoj reagovala prohlášením, že přesune klíčové části své infrastruktury z Ruska do Švýcarska a že uvolní zdrojové kódy, aby je mohly prozkoumat nezávislé třetí strany. 

V reakci na usnesení europarlamentu také šéf firmy Eugene Kaspersky na Twitteru oznámil, že Kaspersky Lab přerušuje spolupráci s Europolem:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.