Hlavní navigace

New Jersey Devils a Phoenix Coyotes nasazují český VR hokej Sense Arena

4. 5. 2021

Sdílet

David Pastrňák a Sense Arena Autor: Sense Arena

Český hokej pro virtuální realitu Sense Arena se dočkal nasazení v dalších týmech zámořské soutěže NHL. Soustavu headsetů, senzorů připevněných na hokejové vybavení, softwaru a cloudové služby si pro tréninkové účely pořídily kluby New Jersey Devils a Phoenix Coyotes.

Devils i Coyotes Sense Arenu nasazují jako oficiální kognitivní tréninkový nástroj. VR hokej má například sloužit zraněným hráčům, kteří se ještě nemohou vrátit do běžného tréninku. Nástroj je rovněž součástí tréninkových aktivit mladých hráčů.

O Sense Areně jsme na Lupě psali. VR sestava umožňuje velmi přesný realistický trénink hokeje. Na hokejku se upevňují pohybové a vibrační senzory a ve VR brýlích se zobrazují tréninkové scénáře, například střelba z úhlu. Společnost k tomu vyvíjí jak vlastní software s algoritmy, tak řadu statistik, podle kterých lze trénink zlepšovat.

Představena byla i verze pro brankáře a pro domácí využití. Další rozvoj umožňuje rozvoj samotného VR. Headsety typu Oculus Quest 2 například umožňují využívat Sense Arenu bez přenosných počítačů na zádech (backpack PC).

Sense Arena má přes tisíc instalací v 11 zemích. Vedle Coyotes i Devils se nástroj používá v týmech jako Los Angeles Kings, Las Vegas Golden Knights, Bílí Tygři Liberec, HC Sparta Praha a dalších. Do firmy investoval útočník Bostonu Bruins David Pastrňák.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).