Hlavní navigace

Nokia propustí třetinu zaměstnanců Alcatel-Lucent

23. 6. 2020

Sdílet

Francie

Finská Nokia ve Francii radikálně zredukuje počet zaměstnanců před téměř pěti lety koupené francouzské společnosti Alcatel-Lucent International. Informovala o tom agentura Reuters.

Nokia hodlá propustit 1233 zaměstnanců, což představuje zhruba třetinu lidí v dceřiné firmě. Před akvizicí se přitom firma zavázala, že stav zaměstnanců po určitou dobu snižovat nebude a naopak rozšíří oblast vývoje, finská firma ale nyní prohlašuje, že současný stav je neudržitelný a společnost musí podniknout kroky, aby si udržela konkurenceschopnost především vůči čínské Huawei. Podle mluvčí společnosti se její firma od dřívějších závazků tento měsíc osvobodila.

Propouštět by se mělo především v oblasti R&D, ostatních divizí se mají personální změny dotknout minimálně. „Nokia bude ve Francii i nadále významným zaměstnavatelem se silným postavením ve výzkumu a vývoji, prodeji a službách, což nám umožní účinně rozvíjet a realizovat projekty našich zákazníků,“ prohlásil ředitel Nokie pro Francii Thierry Boisnon.

Nokia má dnes ve Francii 5138 zaměstnanců, dceřiný Alcatel-Lucent International z toho zabírá celých 3640.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).