Hlavní navigace

Nova a Prima dostaly upozornění kvůli reklamě na Clavin

9. 10. 2019

Sdílet

Clavin Autor: Repro YouTube

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání poslala dvěma největším komerčním televizním skupinám upozornění na porušení mediálního zákona. Ten už několik let zakazuje zařazovat přes den do vysílání reklamy na doplňky stravy podporující sexuální výkonnost. 

Na stanici Prima Cool ale 1. září běžel dopoledne spot propagující edici Clavin Collection. Stejná nabídka se ten samý den objevila ve sponzorském vzkazu na televizi Nova před hlavním večerním pořadem ve 20:20 hodin. Clavin je volně prodejný doplněk stravy s obsahem šafránu, kotvičníku zemního, selenu a zinku. Podle výrobce stimuluje libido a zlepšuje erekci. 

Obě televize dostaly formálně týdenní lhůtu k nápravě, což je v zásadě nejmírnější vyřešení přestupku. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 10. 2019 19:21

  Neználek

  Hádejte na co se (mi) zobrazuje reklama pod touto aktualitou :-) Předpokládám že pro weby takováto pravidla neplatí...

 • 9. 10. 2019 21:22

  bez přezdívky

  Dobře, že je tam to "mi", tady jdou pěkně vidět reklamní cookies, aneb cílená reklama, která zobrazuje reklamy s podobnou tématikou která je uživatelem vyhledávána :)

  Jinak mi přišlo vždycky vtipné, jak hlavně na Nově cenzurujou krev apod. a potom se v českých pořadech a seriálech mluví vulgárně a každá 5. reklama obsahuje slova jako "erekce" nebo "va*ína"

 • 9. 10. 2019 21:50

  wm6x

  Nevím jak tobě ale mi se tu zobrazuje nezávadná reklama na Skylink.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).