Hlavní navigace

Nové tarify O2: více dat za o něco vyšší ceny a 5G pro všechny (pro některé pomalejší)

Sdílet

David Slížek 13. 9. 2021
5G vysílač O2 a CETINu Autor: Jan Sedlák

Jak se dalo očekávat, O2 v oznámení svých nových tarifů využil skutečnosti, že T-Mobile bude poskytovat připojení k 5G síti jen u svých dražších balíčků. O2 v tiskové zprávě říká, že na rozdíl od jiných operátorů nastavuje 5G všem svým zákazníkům. Někteří ale budou mít i nadále rychlost uměle přiškrcenou, vyplývá z detailů tarifů, které mají začít platit od 15. září.

Nejdřív upozornění: všechny uváděné ceny platí jen s dvouletým úvazkem, bez něj jsou o cca pětinu vyšší. Ovšem, od roku 2020 se smlouvy na dobu určitou dají po třech měsících ukončit bez sankce.

U balíčků s nastaveným množstvím dat O2 přichází s navýšením jejich množství. U nejlevnějšího tarifu FREE+ Modrý dostane zákazník za 549 Kč měsíčně místo původních 2 GB nově 3 GB dat, FREE+ Bronzový poskočil ze 4 GB na 10 GB (a cena se zvedla z 649 na 699 Kč měsíčně) a FREE+ Stříbrný ze 14 GB na 20 GB (cena přitom narostla z 849 na 899 Kč měsíčně). Nejdražší FREE+ Zlatý zůstává na 60 GB dat.

U tarifů s neomezenými daty zavedl nový tarif NEO Modrý, který za 899 Kč měsíčně nabízí neomezená data omezenou rychlostí 10 Mbit/s. Balíček NEO Bronzový zůstal na ceně 1099 Kč za měsíc a rychlost dat se v něm zvýšila z původních 5 Mbit/s na 20 Mbit/s. Neomezenou rychlost (v 5G síti, pokud už je zákazník na pokrytém území) nabízí až NEO Stříbrný (1299 Kč měsíčně). U dražších tarifů operátor k neomezeným datům přidává minuty pro volání do ciziny a data pro roaming mimo EU.


Autor: O2

O2 také představil dvě předplacené služby, které stojí 299 Kč měsíčně a liší se tím, zda dávají důraz na volání a SMS, nebo na data. U první varianty předplacená služba zahrnuje 3 GB dat (plus volné SMS a volné minuty na volání), u druhé 7 GB dat (bez volných SMS a minut na volání). Pokud jde zákazníkovi jen o data, je předplacenka se 7 GB dat za 299 Kč měsíčně výhodnější než tarif FREE+ Modrý (3 GB za 549 Kč) a při přepočtu GB na Kč vychází také lépe než FREE+ Bronzový (10 GB za 699 Kč).

Srovnejte si nabídku O2 s novými tarify T-Mobilu a s nabídkou Vodafonu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.