Hlavní navigace

T-Mobile od září: mírné zdražení, ale více dat. A neomezená data pod tisícovku

26. 8. 2021

Sdílet

T-Mobile - budova - Roztyly Autor: T-Mobile

Zvyšování objemu dat v mobilních balíčcích pokračuje. T-Mobile od září nabídne nové tarify, které oproti současným mají o řádově desetikoruny zvýšenou cenu a zahrnují vyšší množství dat. Operátor se u nových balíčků navíc vrací k praxi, kdy po vyčerpání FUP může uživatel dále datovat výrazně sníženou rychlostí. Cena nejnižšího tarifu s neomezenými daty (a omezenou rychlostí) navíc klesne pod tisíc korun.

Spotřeba dat podle T-Mobilu v Česku rychle roste. „Průměrná spotřeba dat zákazníků T-Mobile se během dvou let více než ztrojnásobila – od 2 GB v květnu 2019 po 7 GB v květnu 2021,“ píše operátor.

Současné tarify T-Mobilu s 2 GB a 4 GB dat od září nahradí dva nové tarify s 3 GB a 8 GB. U toho nejnižšího se cena zvedne ze současných 525 Kč měsíčně na 550 Kč, u druhého z 625 Kč na 650 Kč za měsíc. Současný tarif s 15 GB dat od září skončí.


Autor: T-Mobile

Nové tarify T-Mobilu od 1. 9. 2021

K těmto tarifům si uživatel bude moci aktivovat balíček Pořád online, který mu zaručí připojení nižší rychlostí (256 kbit/s) i po vyčerpání datového přídělu. Operátor se tak trochu vrací k někdejší praxi, kterou velká trojka v minulých letech postupně utlumovala.

„Služba Pořád online bude od 1. 9. dostupná u většiny nových tarifů, které nemají neomezená data. Výjimkou jsou ty úplně nejlevnější. Předplacených karet se služba Pořád online netýká,“ doplnila na dotaz Lupy Kateřina Mikesková z tiskového odboru operátora.

Službu Pořád online ale bude zákazník muset aktivovat každý měsíc ručně v aplikaci Můj T-Mobile. „Rádi bychom, aby si naši zákazníci byli vědomi toho, že je rozdíl mezi tím, kdy se jedná o službu Pořád online a pro jaké účely je navržena, a kdy využívají data z příslušných tarifů, tedy data jedou v kvalitě a rychlosti daného tarifu. Chceme tak předejít případnému nepochopení u lidí, kteří by si mohli myslet, že datová rychlost v módu Pořád online je náš standard, což rozhodně není,“ vysvětlila na dotaz Lupy Mikesková.

T-Mobile také od září upraví nabídku tarifů s neomezenými daty. Od 1. 9. nabídne balíček Neomezeně XL za 875 Kč měsíčně, který bude mít rychlost omezenou na 10 Mbit/s, ale prvních 15 GB dat bude moci zákazník surfovat neomezenou rychlostí. Současný nejnižší neomezený tarif T-Mobilu SD Neomezeně stojí 1075 Kč a má rychlost zastropovanou na 3 Mbit/s (prvních 20 GB jede plnou rychlostí).

Za 1275 Kč na měsíc pak operátor nabídne tarif Neomezeně 5G XL, se kterým zákazník dostane neomezenou rychlost stahování plnou rychlostí. Současný tarif za 1275 Kč (HD Neomezeně) má přitom rychlost zastropovanou na 10 Mbit/s (prvních 50 GB plnou rychlostí).

Zajímavé je, že podle zveřejněných informací patrně jen tento nejdražší tarif nabídne přístup do 5G sítě operátora. Ta zatím funguje v několika vybraných lokalitách, například v Praze, Brně či Mladé Boleslavi. 

„Ano, bude to tak. Aktuálně se jedná o tarif Neomezeně 5G XL, který poběží plně na 5G, pokud je zákazník v pokrytí a má 5G zařízení. U ostatních tarifů mají zákazníci puštěné LTE,“ potvrdila na dotazy Lupy Mikesková.

Plnou nabídku nových tarifů operátor zveřejní 1. září.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).