Hlavní navigace

Nové vedení Rady ČT: Pavel Matocha, Pavel Kysilka a Jiří Šlégr

16. 12. 2020

Sdílet

Pavel Matocha Autor: Karel Choc

Předsedou Rady České televize se stal novinář Pavel Matocha, který dosud vykonával funkci místopředsedy. V tajné volbě ho podpořilo 11 členů Rady České televize, jeden další lístek byl neplatný. Matocha byl jediným kandidátem. Před zahájením volby kvůli tomu radní Zdeněk Šarapatka oznámil, že se hlasování nezúčastní. Z dnešní schůze jsou navíc omluveni radní René Kühn a Jaroslav Maxmilián Kašparů. 

„Děkuji všem za mandát, těším se, že budeme spolupracovat a pokračovat v práci v Radě České televize. Děkuji vám všem za důvěru,“ řekl Matocha.

Vystudoval sociologii na Univerzitě Karlově, pracoval v médiích a stále do nich přispívá. Momentálně je redaktorem České pozice, která je součástí Lidovek.cz. Nejdéle byl v týdeníku Euro, má také dvouletou externí zkušenost s Českou televizí, kde pracoval v pořadu Černé ovce.

Novinář a šachista Pavel Matocha byl do Rady České televize zvolen na konci května 2020.
Autor: Karel Choc

Novinář a šachista Pavel Matocha byl do Rady České televize zvolen na konci května 2020.

Před 16 lety založil Pražskou šachovou společnost, která zve do Prahy velmistry a světové špičky šachu. Šachový svaz je ostatně mezi organizacemi, které ho nominovaly. Pavel Matocha se stará o popularizaci a rozvoj šachové hry, pořádal například devět Šachových vlaků, které projížděly Evropou.

Rada České televize na své středeční schůzi vybrala také dva nové místopředsedy. Těmi budou sportovec Jiří Šlégr, který obdržel 9 hlasů, a bankéř Pavel Kysilka, jenž obdržel 7 hlasů. Stejně jako při volbě předsedy Rady ČT se odmítl hlasování účastnit radní Zdeněk Šarapatka. Celkem tři hlasovací lístky byly odevzdány prázdné a tedy byly neplatné.

Bývalý hokejista a někdejší poslanec za sociální demokracii Jiří Šlégr je členem Rady České televize od března 2020.
Autor: Karel Choc

Bývalý hokejista a někdejší poslanec za sociální demokracii Jiří Šlégr je členem Rady České televize od března 2020.

Pavel Kysilka na konferenci Digitální Česko 2016
Autor: Institut pro politiku a společnost

Pavel Kysilka

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).