Hlavní navigace

NÚKIB připravuje cloudovou vyhlášku, vypsal k ní veřejné konzultace

7. 8. 2020

Sdílet

NÚKIB Autor: NÚKIB

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) připravuje takzvanou cloudovou vyhlášku, jenž definuje podmínky, za jakých mohou orgány veřejné moci využívat služby cloud computingu od soukromých poskytovatelů.

K finální podobně vyhlášky byla vypsána veřejná konzultace, připomínky lze zasílat do 17. srpna. Dokument pak poputuje do řádného legislativního procesu.

“Cílem zveřejněného dokumentu je poskytnout veřejnosti, zájmovým skupinám, úřadům a odborníkům možnost seznámit se se záměrem vyhlášky o obsahu a rozsahu bezpečnostních pravidel pro orgány veřejné moci využívající služby poskytovatelů cloud computingu, včetně bezpečnostních úrovní pro využívání cloud computingu orgány veřejné moci (tzv. Cloudová vyhláška) a k tomuto záměru podat své připomínky. Připomínky NÚKIB využije při finalizaci návrhu vyhlášky,” uvádí kybernetický úřad.

Kompletní dokument k vyhlášce je k dispozici zde (PDF), formulář pro připomínky pak tady (.XLSX). Více informací je k dispozici na webu v sekci pro návrhy legislativy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).