Hlavní navigace

O2 zveřejnil termíny vypínání své 3G sítě, hotovo má být do konce listopadu

Sdílet

David Slížek 17. 3. 2021
Mobilní základnová stanice - 5G - anténa Autor: DepositPhotos

Také O2 už má konkrétní termíny, kdy bude vypínat svou 3G síť a nahrazovat ji 4G či 5G technologií. Podle tiskové zprávy operátora proběhne vypínání 3G ve třech vlnách:

 • Hlavní město Praha – k 31. 5. 2021
 • Zlínský a Olomoucký kraj – k 31. 8. 2021
 • Ostatní kraje v ČR – k 30. 11. 2021

„Zákazníky, kteří využívají k datování 3G, bude O2 o této změně informovat prostřednictvím SMS a e-mailů,“ dodává operátor. Uvolněné frekvence operátor využije pro 4G a 5G technologii.

„Do konce prvního čtvrtletí příštího roku plánujeme pokrýt celé území hlavního města Prahy nejrychlejší 5G sítí. V pokrývání budeme pokračovat i v dalších okresních městech,“ slibuje například operátor.

Jak jsme dříve informovali, O2 zároveň bude ve spolupráci s CETINem modernizovat svoji síť, ve které chce v následujících letech vyměnit technologii na všech základnových stanicích. Podrobnosti viz 5G síť CETINu bude stát miliardy. Dodavatelé by se neměli vybírat jen podle ceny, říká firma. Dodavatelem technologie bude Ericsson, kterého si mateřská skupina PPF vybrala jako dodavatele i na Slovensku

Konkurenční Vodafone oznámil vypnutí své 3G sítě na konec letošního března. T-Mobile zatím konkrétní termíny nezveřejnil.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 3. 2021 6:10

  Trident

  V zemích kde se pouštěla i na jiných frekvencích než 2100 možná ano.

  U nás? Možná pár ubozaku s 3G dongly nebo vestavěnou 3G kartou v notebooku/placce.

 • 25. 3. 2021 7:43

  bez přezdívky

  Rozhodnutí CETINu jít do 5G s Ericssonem je podle mě super zpráva. Když jde o kvalitu, tak podle mě Ericsson jednoznačně vede. A 5G? S těma rychlostma které umí už se těším, až se rozšíří.