Hlavní navigace

Odliv uživatelů nic nezměnil, WhatsApp od změny podmínek neustoupí

Sdílet

Ondřej Novák 19. 2. 2021
WhatsApp - logo Autor: WhatsApp

Navzdory nespokojenosti části uživatelů WhatsApp podle agentury Reuters potvrdil, že přistoupí k dříve ohlášené změně uživatelských podmínek. Firma ale uživatele prý nechá, aby si změněné podmínky užívání služby přečetli „vlastním tempem“ a zobrazí banner s podrobnějšími informacemi.

Služba nové podmínky, dle kterých bude více dat o uživatelích sdílet s mateřským Facebookem a dalšími firmami, představila začátkem roku. Záměr vyvolat bouřlivou nespokojenost a velký odliv uživatelů ke konkurenčním službám, které slibují lepší ochranu soukromí. Datum platnosti nových podmínek WhatsApp alespoň odložil na polovinu května.

Nespokojenost pramení zejména z toho, že WhatsApp byl považován za relativně bezpečnou komunikační platformu. Dle nových podmínek ale bude sbírat data nejen o účtu (telefonní číslo, údaje v profilu uživatele) a kontaktech, ale také údaje o využívání služby, používaném zařízení nebo o poloze. 

Zároveň tyto údaje bude sdílet s Facebookem a jeho firmami, které je budou moci využívat pro vlastní účely. Data bude WhatsApp sbírat i o uživatelích z EU, ale Facebook je nebude moci využívat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.