Hlavní navigace

Ondřej Malý jako náměstek na ministerstvu průmyslu končí, nahradí ho Ivan Pilný

29. 10. 2018

Sdílet

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková ke konci října odvolala z funkce dosavadního náměstka „pro internetizaci“ Ondřeje Malého. Nahradit ho má bývalý ministr financí a generální ředitel české pobočky Microsoftu Ivan Pilný (ANO). Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě.

„Mezi mé hlavní priority patří snižování byrokracie ve státní správě. Ivan Pilný je člověk s velkou profesionální zkušeností a tu chci využít nejen pro minimalizaci administrativní zátěže podnikatelů, ale také pro realizaci zavádění parametrů digitálního státu a všech souvisejících aktivit,“ vysvětluje změnu ministryně.

Malému, který ve funkci působil od letošního února, ministryně nabídla další pokračování na ministerstvu, a to v rámci sekce Technologie 4.0.

Ivan Pilný byl u vzniku české pobočky Microsoftu a v letech 1992 až 1998 byl jejím generálním ředitelem. V letech 2000 až 2001 řídil Český Telecom. V roce 2013 se stal poslancem a v roce 2017 na několik měsíců také ministrem financí za ANO. Poté ohlásil konec politické kariéry. Za ANO ale kandidoval v letošních komunálních volbách a dostal se do zastupitelstva hl. m. Prahy. Zároveň se pokusil získat křeslo senátora v Praze 12, ale neuspěl a skončil na třetím místě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).