Hlavní navigace

Online sekci zkrachovalé Mladé fronty chce koupit několik zájemců, nabízí 15 milionů

7. 1. 2021

Sdílet

Mladá fronta

O koupi online divize nebo jejích částí zkrachovalého vydavatelství Mladá fronta se uchází několik zájemců. Společnosti A 11 a Internet Info (mimo jiné vydavatel Lupy) ji chtějí získal celou. Podle záznamů v insolvenčním rejstříku jejich závazné nabídky činí 15, respektive 12 milionů korun. Společnost New Look Media pak za online sekci společně s tištěným týdeníkem Euro nabízí 15,8 milionu.

Další zájemci míří spíše na jednotlivé části. Partners Media chce převzít weby finance.cz a euro.cz za sedm milionů, Quality Publishing chce kromě těchto dvou webů přidat i edna.cz za tři miliony, dynamix investment nabízí za edna.cz a videacesky.cz 1,5 milionu, HWCooling chce za 700 tisíc převzít Cnews.cz, Grand IT nabízí za kniha.cz 450 tisíc a zároveň zrušení pohledávek, které Mladá fronta k této firmě má, VD Media Prague nabízí za Ednu sto tisíc.

Dále jsou zde menší nabídky. Šéfredaktor Cnews.cz Radomír Kejduš nabízí za web deset tisíc, Mediatoring.cz si cení zn.cz a profit.cz na 35 750 korun, Corrente dalo nabídku šest tisíc za komiks.cz, materialy.cz, zn.cz a komentare.cz. Broscorp.cz a intencio chtějí edna.cz, cena nebyla zveřejněna.

Dražba online sekce Mladé fronty má proběhnout už brzy. Zájemci mají do pátečního dopoledne složit zálohu pět milionů, od 11:00 se pak rozjede přihazování.

Weby Mladé fronty už nějakou dobu nefungují a negenerují tak žádné příjmy. Dodávky kvůli neuhrazeným pohledávkám přerušily firmy Algotech a SuperNetwork.

“Jediným dílčím logickým celkem, který je nutné zpeněžit bezodkladně, neboť se jedná o majetek podléhající zkáze a znehodnocení [viz níže tzv. expiraci (souborů) doménových jmen, ztrátu – propady návštěvnosti a tím i zisku z reklamy atd.], je divize Online. Tato divize je samostatně fungující část obchodního závodu dlužníka, v jejímž rámci je spravováno cca 30 reálně fungujících internetových stránek (např. euro.cz, finance.cz či edna.cz) a kromě toho jsou zde spravovány další tisíce domén, na kterých sice v tuto chvíli žádné internetové stránky fakticky neběží, avšak je možné kdykoliv je začít využívat anebo také zpeněžit,” píše se v insolvenčním rejstříku.

Kolem vypnutí webů Mladé fronty kolovala informace, že bude smazán obsah webů hostovaný u SuperNetwork. Tato společnost uvedla, že jí smlouva umožňuje po 31. prosinci 2020 data dál neuchovávat.

“Insolvenční správce si se společností SuperNetwork, s.r.o. tuto záležitost již vyjasnili a shodli se současně na společném zájmu na zachování hodnoty majetkové podstaty v předmětném rozsahu za předpokladu, že bude dán výhled na brzké zpeněžení předmětné části majetkové podstaty a její předání do rukou nového vlastníka,” píše se v dokumentu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).