Hlavní navigace

Weby zkrachovalého vydavatelství Mladá fronta jsou nedostupné

Sdílet

David Slížek 11. 12. 2020

Insolvenční řízení vydavatelství Mladá fronta se pro jeho zbylé tituly patrně nevyvíjí dobře. Jejich weby jsou od dnešního dne nedostupné. Na Twitteru na to upozornil Daniel Dočekal. Uživatelé se tak momentálně nedostanou na stránky Euro.cz, Finance.cz, Cnews, Edna.czCoChceš.cz nebo na web samotného vydavatelství MF.cz.

Přesné příčiny ale nejsou v tuto chvíli jasné. Insolvenční správkyně zatím na dotazy Lupy nereagovala, v minulosti se ale podle dokumentů v insolvenčním rejstříku snažila o to, aby online divize Mladé fronty dále fungovala. Měsíčně podle ní generuje čistý příjem kolem 200 tisíc Kč, spravuje přibližně 20 webů a má zaregistrovány tisíce domén. Celkové měsíční náklady mají činit asi 1,13 milionu Kč. 

Server Edna.cz na své facebookové stránce k nedostupnosti webu pouze uvádí, že jde o problémy s hostingem. „Vážení návštěvníci, Edna nám opět nejede, a vypadá to, že nám nepojede déle než minule. Omlouváme se za komplikace, ale opět máme problémy s hostingem. Doufáme, že se situace vyřeší co možná nejdříve. Děkujeme za pochopení a zůstaňte s námi,“ píše.

Poskytovatelem hostingu pro weby Mladé fronty je firma Superhosting a podle dokumentů insolvenční správkyně webhosting stojí 185 tisíc Kč měsíčně. Dalších asi 15 – 25 tisíc měsíčně platí vydavatelství za domény.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.