Hlavní navigace

Operátora Kaora koupil od Kaprainu Zdeněk Polách, který jej před dvěma lety prodal

17. 6. 2020

Sdílet

Síť - kabely Autor: Depositphotos

V roce 2018 podnikatel Zdeněk Polách prodal velkoobchodního poskytovatele Kaora skupině CentroNet, která v té době aktivně nakupovala menší operátory. Sama pak na konci roku 2019 změnila majitele, když ji ovládla investiční skupina Kaprain (mimo jiné provozovatel operátora Nej.cz).

Nyní Polách Kaoru od nového vlastníka odkoupil zpět, a to prostřednictvím firmy Netigo, ve které drží poloviční podíl. Majitelem druhé poloviny je Michal Němec. Cenu transakce firma nezveřejnila.

„Počátkem roku se na trhu objevilo pár schopných lidí od systémového integrátora, se kterým Kaora dříve spolupracovala (pak ale z té firmy, kterou nechci jmenovat, odešlo pár lidí a my jsme s nimi spolupráci ukončili, protože přestala být prospěšná – nefungovala, jak bylo dohodnuto, a když jsme jednali o nápravě, tak nám řekli, že nám budou účtovat čtyřnásobek). Kaora integrační a servisní služby dělat nechtěla, ale viděl jsem po nich velkou poptávku, takže v únoru vznikla firma Netigo CE s.r.o.. Ta dělá systémové integrace pro ISP i Enterprise zákazníky, a zaměřuje se i na řešení typu AntiDDoS, WAF atp. Zároveň je partnerem Arista Networks. Při té příležitosti jsem se začal potkávat s Michalem Němcem, se kterým jsme spolupracovali při zakládání Streamu. Dohodli jsme se, že přistoupí do Netiga, a když mě Kaprain oslovil s nabídkou zpětného odkupu Kaory, kterou dostali v balíčku Centronetu při transakci koncem loňského roku, tak mě Michal přesvědčil, abychom ji koupili. Kaprain nemá v úmyslu rozvíjet B2B služby, které dělá Kaora, a nám akvizice dávala smysl, protože tím na jedné straně výrazně akcelerujeme Netigo, na druhé straně nám spojení s Netigem umožňuje v Kaoře výrazně rychleji a pružněji rozvíjet a pouštět nové služby v oblasti bezpečnosti a rychleji rozvíjet síť,“ napsal Lupě k transakci Polách.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).