Hlavní navigace

Ostrava v MHD spouští neomezenou Wi-Fi zdarma, vyžaduje stažení aplikace

Sdílet

Jan Sedlák 17. 3. 2019
MojeDPO

Ostrava vyhlásila definitivní konec papírovým jízdenkám a s modernizací městské hromadné dopravy nadále pokračuje. Nově ve vozech MHD spouští neomezené připojení k Wi-Fi internetu zdarma. Prozatím jde o testovací režim.

K opravdu neomezenému připojení k bezplatné Wi-Fi je vyžadováno stažení mobilní aplikace MojeDPO, k dispozici je pro Android a iOS. Bez aplikace lze připojení využívat pouze po dobu patnácti minut.

Dopravní podnik Ostrava (DPO) skrze tento krok chce uživatele nalákat na další funkce, které aplikace nabízí. Jde například o nákup jízdenky, polohy, nejbližší zastávky a podobně.

„Spuštění aplikace MojeDPO je součástí rozsáhlého projektu digitalizace vozového parku, který zatím nemá nikde jinde v ČR obdobu. Komunikační jednotky s WiFi zajišťují také komunikaci mezi jednotlivými vozy navzájem a také komunikaci mezi našimi vozy a infrastrukturou. Pro nás to znamená, že z každé tramvaje, autobusu nebo trolejbusu dostáváme každou vteřinu až sto různých technických hodnot. To pak vede k naší lepší informovanosti o celém vozovém parku a následně například k lepšímu servisu, prevenci poruch, výpravě a samozřejmě celkovému snižování provozních nákladů,“ popisuje mimo jiné DPO.

Aplikace podle některých obyvatel Ostravy stále místy zlobí. Rychlost internetu je ale dostačující a v případě downloadu dosahuje hodnot v řádech vyšších Mb/s. Upload je na tom podobně. Takové Brno Wi-Fi v MHD spustilo nedávno na dvacet minut dává k dispozici čtyři MB dat a rychlost 256 kb/s.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.