Hlavní navigace

Pěchouček, Obluk a spol. investují 430 milionů do cloudového startupu Cape Privacy

21. 4. 2021

Sdílet

Karel Obluk

Technologický investiční fond Evolution Equity Partners, za kterým mimo jiné stojí bývalý technický ředitel AVG Karel Obluk a současný technický šéf Avastu Michal Pěchouček, se podílí na další velké investici. Vede investiční sérii A do amerického startupu Cape Privacy, jejíž celkový objem činí 20 milionů dolarů, tedy přes 430 milionů korun.

Cape Privacy už celkově nabrali 25 milionů dolarů. Kromě vedoucích Evolution Equity Partners se do investice připojily například fondy Tiger Global Management, Ridgeline Partners, Version One Ventures, Haystack nebo Radical Ventures. Jedním z investorů je i spoluzakladatel Coinbase Fred Ehrsam.

Cape Privacy sídlící v New Yorku vytváří cloudovou SaaS platformu určenou pro obory pracující s daty, primárně pro strojové učení. Datoví vědci a spol. mohou na datových modelech pracovat na dálku společně, protože Cape Privacy nabízí pokročilou kryptografii a zpracovávaná data by měla být v bezpečí. Je možné posílat citlivá data na dálku a sdílet je mezi více zdroji. Cape Privacy s nimi dokáže pracovat bez dešifrování. Mezi zákazníky patří například finanční sektor, který obohacuje machine learning modely o data od kreditních společností a podobně.

Evolution se z velké části soustředí na investice do kybernetické bezpečnosti. V minulosti držel podíl třeba v prodaném OpenDNS a nedávno společně s Intelem či Googlem poslal 180 milionů dolarů do SecurityScorecardEvolution koncem loňského roku rozjel druhý fond, který má operovat s až 250 miliony dolarů (skoro šest miliard korun).

Součástí druhého fondu Evolutionu už je třeba investice do londýnské firmy Quantexa, kde skupina vedla investiční kolo ve výši 51 milionů liber. V současném portfoliu lze vidět také zajímavé projekty jako DefinedCrowd, LogPoint nebo Awake Security.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).