Hlavní navigace

Obluk a Pěchouček s Googlem či Intelem dávají 180 milionů dolarů do SecurityScorecard

18. 3. 2021

Sdílet

Michal Pěchouček - Avast Autor: Jan Vaca

Technologický investiční fond Evolution Equity Partners, za kterým mimo jiné stojí bývalý technologický šéf AVG Karel Obluk nebo současný technologický ředitel Avastu Michal Pěchouček, se točí kolem velké investice s potenciálně velmi zajímavým exitem. Fond je součástí investičního kola series E do americké firmy SecurityScorecard, čerstvá investice se vyšplhala na 180 milionů dolarů.

SecurityScorecard už si celkově přišel na 290 milionů dolarů. Evolution Equity Partners do startupu vstupovali jako hlavní investor v roce 2014, kdy se v rámci seed kola investovali 2,2 milionu dolarů. Od té doby do projektu vstoupila třeba Sequoia Capital nebo Google Ventures.

Fond s českou stopou se v aktuálním kole připojil k investorům jako Silver Lake Waterman, T. Rowe Price, Fitch Ventures, Kayne Anderson Rudnick, Intel Capital, AXA Venture Partners, Riverwood Capital nebo opět Google Ventures.

SecurityScorecard je platforma pro hodnocení bezpečnosti firem a udělování ratingu. Monitorovány jsou téměř dva miliony organizací. Letos se firma chce dostat na dvacet milionů.

Evolution se z velké části soustředí na investice do kybernetické bezpečnosti. V minulosti držel podíl třeba v prodaném OpenDNS. Evolution koncem loňského roku rozjel druhý fond, který má operovat s až 250 miliony dolarů (skoro šest miliard korun).

Součástí druhého fondu Evolutionu už je třeba investice do londýnské firmy Quantexa, kde skupina vedla investiční kolo ve výši 51 milionů liber. V současném portfoliu lze vidět také zajímavé projekty jako DefinedCrowd, LogPoint nebo Awake Security.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).