Hlavní navigace

Philips uvádí na český trh svůj první 4K OLED televizor s úhlopříčkou 48"

26. 10. 2020

Sdílet

Philips OLED+ 935 Autor: TP Vision

Značka Philips začala na českém trhu prodávat vlajkový model televizoru pro rok 2020 – 4K přijímač OLED+ 935. Jedná se o první OLED televizor Philips, který je možné pořídit i s úhlopříčkou 48 palců. Dostupný je také s úhlopříčkami 55 a 65 palců.

Čtvrtá generace procesoru P5 s AI Intelligent Dual Picture Engine přidává speciální čip s umělou inteligencí, který vylepšuje kvalitu obrazu. Software nevylepšuje pět pilířů kvality obrazu (zdroj, barva, kontrast, pohyb a ostrost), ale je navržen tak, aby mezi nimi vytvořil lepší rovnováhu a dosáhl realističtějšího podání. 

OLED+ 935 je první televizor Philips, který obsahuje pár zvukových měničů Dolby Atmos Elevation a centrální měnič Tweeter-on-Top z dílny Bowers & Wilkins, namontovaný v samostatném krytu reproduktoru. Vše je zasazené v minimalistickém kovovém úhlovém rámu, který funguje i jako stolní stojan. Model je ale možné pověsit také na zeď. Basy generuje nová subwooferová jednotka o rozměrech 100×65 mm, k dispozici je také výstup pro subwoofer pro ještě větší podporu basů. 

Nechybí typický poznávací prvek televizorů této značky, funkce Ambilight. Rozšířena je o nový režim Sleep, který umožňuje na určitou dobu zapnout jen barevné osvětlení a zvukový podkres. Televizor pohání operační systém Android Pie 9 s vylepšeným uživatelským prostředím. Přijímač disponuje 3 GB RAM. 

Zařízení využívá pokročilou funkci detekce log televizních stanic, určí statický obsah a postupně snižuje intenzitu jeho světelného výkonu. Tím zabraňuje vypalování – aniž by to podle výrobce nějak ovlivnilo zobrazení ostatních částí obrazovky.

Zájemci o model OLED+ 935 si však v závislosti na úhlopříčce musí připravit vyšší desítky tisíc korun. Například cenovka modelu s úhlopříčkou 48" se typicky pohybuje kolem 55 tisíc korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).