Hlavní navigace

Pilný končí jako náměstek na ministerstvu průmyslu, nahradí ho šéfka CzechInvestu

2. 5. 2019

Sdílet

Ivan Pilný Autor: Úřad vlády

„Internetový“ náměstek ministerstva průmyslu a obchodu Ivan Pilný ve funkci končí. V ní na podzim loňského roku nahradil Ondřeje Malého, kterého tehdy odvolala ministryně Marta Nováková. Tu před pár dny ve funkci vystřídal Babišův oblíbenec Karel Havlíček, který změny na postech náměstků oznámil dnes.

Na MPO nyní jako politická náměstkyně přichází Silvana Jirotková, která zhruba rok řídila státní agenturu CzechInvest. Na ministerstvu dostane na starost inovace, investice nebo provázání agentur CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism. Jako další náměstek pak ještě v květnu přijde Jan Dejl z ministerstva financí. Nahradí Alexandru Rudyšarovou.

Duo Nováková a Pilný proslulo několika kauzami točící se kolem internetu a mobilních operátorů. Pilný například uváděl, že snižování cen mobilních dat není jeho prioritou. Jeho působení na MPO jsme na Lupě rozebírali.

Havlíček má jako jednu z hlavních priorit i technologie: „Prioritou ministerstva bude naplňování cílů vládní Inovační strategie, založené na podpoře startupů včetně vybudování technologicky orientovaných národních inkubátorů, budování chytré infrastruktury spojené s digitalizací, zaváděním pokročilých technologií na bází umělé inteligence a propagace České republiky jako technologického lídra. Na to navazuje dotažení zákona o elektronických komunikacích, novela o investičních pobídkách nebo zavedení konkrétní účelové podpory pro inovativní firmy.“ Nový ministr už podepsal připravovanou národní strategii pro AI.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).