Hlavní navigace

Po Avastu také ESET. Slováci vstupují do Japonska a vytváří podnik s Canonem

17. 9. 2018

Sdílet

ESET Autor: Jan Sedlák

Slovenská kyberbezpečnostní společnost ESET má plán se kolem roku 2020 stát trojkou na trhu. V rámci rozšiřování aktivit se nově více zaměří také na Japonsko, kde společně s firmou Canon IT Solutions (CITS) vytváří joint-venture podnik. Nové japonské kanceláře ESETu začaly fungovat v září, pobočku vede Hiroya Kuroda.

Zhruba před rokem rozjezd byznysu v Japonsku oznámil také český Avast. Ten na velký asijský trh vstupoval s tím, že ze stovek milionů uživatelů jich má v Japonsku pouze 4,7 milionu.

ESET už větší část příjmů generuje u firemních zákazníků, a nikoliv u běžných uživatelů. Ve firmách firma vidí větší prostor k růstu. Doposud se zaměřovala zejména na menší a střední podniky a před pár dny představila také nabídku pro enterprise sektor. Více o aktivitách ESETu v našem rozhovoru s výkonným ředitelem Richardem Markem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 9. 2018 11:16

    Michal Breškovec

    ESET, to je ta společnost, která spolupracuje s ruskými firmami dodávajícími software a hardware pro cenzuru na ruském internetu? Já bych to viděl spíš na zákaz jejich produktů ve vyspělém světě.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).