Hlavní navigace

PODA kupuje východočeský UNET, vzniká další významný internetový provider

27. 9. 2018

Sdílet

PODA

Na trhu s tuzemskými internetovými providery nadále dochází ke konsolidaci. Tentokrát posiluje ostravská PODA, která kupuje východočeskou společnost COMA provozující síť nazvanou UNET. Změny se začnou dít od prvního října, dojde i ke změnám log, komunikace a podobně.

PODA uvádí, že se díky spojení dostane na číslo kolem sta tisíc zákazníků. Samotná COMA registrovala asi 33 tisíc klientů.

COMA do infrastruktury nového majitele přidává jak optické přípojky, které provozuje v několika městech, tak bezdrátovou síť. PODA v roce 2017 započala přestavbu své páteřní sítě na 100 Gb, dokončuje ji letos.

PODA v loňském roce vygenerovala tržby ve výši 352 milionů korun, což je meziroční růst o sedm procent. Ukazatel EBITDA dosáhl na 143 milionů korun. COMA prozatím zveřejnila výsledky za rok 2016, kdy dosáhla na čistý obrat přes 133 milionů korun.

PODA dále uvádí, že rozjíždí „celou řadu investic“. Společnost byla úspěšná v aukci na frekvence v pásmu 3,7 GHz a v průběhu tohoto roku, podobně jako rovněž úspěšný Nordic Telecom, chce nabídnout první bezdrátové připojení, které z této aukce vychází.

Nordic také drží poloviční podíl v providerovi Suntel Net. Druhou část ovládá skupina DRFG, která se chystá vydat dluhopisy za miliardu korun, aby mohla investovat do rozšiřování v internetovém a telekomunikačním byznysu. Pozici na trhu postupně pomocí akvizic upevňuje také Nej.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 9. 2018 5:01

    Johnek (neregistrovaný)

    Tak z knizky zlych jazyku - v Ostrave ani ve vychodnich Cechach nemaji internet, nebo ho nemaji duvod resit.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).