Hlavní navigace

Podíl Google Chrome na trhu dál roste, v červnu překročil 70 procent

7. 7. 2020

Sdílet

Google Chrome - prohlížeč Autor: Google

Webový prohlížeč od Google sice ještě zdaleka nevládne trhu desktopových prohlížečů tak, jako kdysi Netscape Navigator či Internet Explorer, přesto ale pomalu roste. V červnu se mu ve statistikách Net Applications poprvé v historii podařilo těsně překročit hranici 70 % (70,19 % za červen).

Na druhém místě se umístil nový Microsoft Edge, který je ovšem opět postaven na Chromiu, a to s podílem 8,07 % za červen, Firefox skončil na třetím místě se 7,58 %, čtvrtý byl Internet Explorer se 4,53 % a na pátém místě skončilo Safari s 3,56 %.

Zajímavé je nicméně také šesté a sedmé místo, kde se s podílem lehce pod dvěma procenty umístily čínské prohlížeče QQ (1,89 %) a Sogou Explorer (1,81 %).

Na mobilních telefonech podíl Chrome naopak nepatrně klesl a to z dubnového rekordu 65,61 % na 61, 92 % v červnu, na druhém místě se dlouhodobě drží Safari od Apple, které si od dubna polepšilo z 24,09 % na 26,93 % v červnu, trojkou je Samsung Browser s 4,65 % za červen  (4,41 % v dubnu).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).