Hlavní navigace

Poražte propagandu, pište do recenzí restaurací v Google Maps v Rusku o válce, navádí výzva

28. 2. 2022

Sdílet

Google Mpas - Rusko - propaganda - recenze - perex.png Autor: screenshot, Lupa.cz

Na sociálních sítích se šíří návod, jak běžným obyvatelům Ruska dát vědět o invazi jejich armády na Ukrajinu. „Jděte na Google Maps, zobrazte si Rusko, najděte restauraci nebo firmu a do recenzí jí napište, co se děje na Ukrajině,“ zní výzva, kterou na Twitteru sdílel například hacktivistický kolektiv Anonymous.

Účelem má být to, aby se informace o napadení Ukrajiny dostaly k běžným ruským obyvatelům, kterým ruská média nabízejí propagandou zkreslený obrázek

Anonymous v tweetech nabízejí také modelový text v ruštině, který mohou uživatelé do recenzí psát, v překladu: „Jídlo bylo skvělé! Bohužel nám Putin invazí na Ukrajinu zkazil chuť. Postavte se svému diktátorovi, přestaňte zabíjet nevinné lidi! Vaše vláda vám lže. Povstaňte!“

Podívali jsme se na mapu Moskvy v ruských Google Maps a skutečně jsme v recenzích některých namátkou vybraných restaurací v centru města našli výzvy, aby Rusové nevěřili propagandě nebo fotografie ostřelováním poškozených domů z Kyjeva.


Autor: screenshot, Lupa.cz

Autor: screenshot, Lupa.cz

Vážení čtenáři, situaci na Ukrajině se věnujeme napříč servery, které spadají pod našeho vydavatele, společnost Internet Info. Nabízíme vám výběr některých textů:

POMOC PRO UPCHLÍKY

DOPADY NA ČESKÝ PRŮMYSL
EKONOMICKÉ SOUVISLOSTI
IT A KYBERBEZPEČNOST
RADY NEJEN PRO RODIČE
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).