Hlavní navigace

PPF Telecom Group vydala další dluhopisy za 14 miliardy, splácí dluhy

25. 9. 2020

Sdílet

PPF Autor: PPF

Česká telekomunikační skupina PPF Telecom Group vydala další várku dluhopisů, tentokrát v hodnotě půl miliardy eur, tedy zhruba 13,5 miliardy korun. Eurobondy jsou na sedm let, roční fixní kupón má sazbu 3,25 procenta.

Pro PPF už je to v rámci telekomunikačních aktivit několikáté upsání dluhopisů. Letos v květnu se prodávalo rovněž půl miliardy eurv lednu to bylo sto milionů eur, v minulém roce se vydávalo 550 milionů eur.

Do PPF Telecom Group, která se přejmenovala z PPF Arena 1, spadají vedle CETINu a O2 v Česku a na Slovensku operátoři Telenor v Srbsku, Černé Hoře, Maďarsku a Bulharsku. Právě Telenor kupovala PPF za 2,8 miliardy eur, k čemuž využila syndikovaný úvěr.

Peníze získané skrze prodej dluhopisů míří na splácení dluhů. “Veškeré výnosy z prodeje dluhopisů budou použity na splacení stávajících bankovních půjček skupiny PPF Telecom Group,” uvádí finanční ředitelka PPF Kateřina Jirásková.

O dluhopisy telekomunikační skupiny je zájem. Konsolidované tržby jen za první letošní pololetí narostly na 1,54 miliardy eur se ziskem 700 milionů eur. Loni tržby činily 3,2 miliardy se ziskem 1,4 miliardy eur. Aktuálního kola dluhopisů se tak zúčastnili zejména investoři ze západní Evropy. Třetina z nich je z Velké Británie, 27 procent z Německa, 13 procent z Francie a sedm procent ze Švýcarska.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).