Hlavní navigace

PPF: Telekomunikace jsou pro nás druhá největší oblast a Mall Group byl opět ve ztrátě

Sdílet

Jan Sedlák 23. 8. 2021
Petr Kellner, PPF Autor: PPF

CETIN v loňském roce do rozvoje telekomunikační infrastruktury v Česku investoval 4,4 miliardy korun. Naplno se rozjel systém výstavby optických přípojek FTTH a došlo k dokončení plošné modernizace a zrychlení původní metalické sítě.

“Obojí vedlo k dalšímu navýšení průměrně dostupné rychlosti v přístupové síti CETIN, která se oproti roku 2019 zvýšila o 25 procent na stávajících 105 Mb/s. Prostřednictvím 21 obchodních partnerů CETIN nabízí u 84 procent přípojek rychlost 50 Mb/s a vyšší,” píše se v nově zveřejněné výroční zprávě skupiny PPF za rok 2020 (PDF), pod kterou CETIN spadá.

CETIN loni udělal výnosy 714 milionů eur, EBITDA činila 333 milionů eur a zisk 96 milionů. Ukazatele si oproti dřívějšímu roku mírně pohoršily.

Do PPF Telecom Group rovněž spadají operátoři Telenor v Maďarsku, Bulharsku, Srbsku a Černé Hoře. Ti dle PPF loni investovali miliony eur do rozvoje technologií. Telenor měl v regionu necelých 9,2 milionu zákazníků.

PPF Telecom Group loni celkově měla tržby 3,2 miliardy eur a zisk EBITDA činil 1,4 miliardy eur.

Telekomunikace mají v rámci PPF podíl 22 procent na vlastním kapitálu. Po finančních službách a bankovnictví (34 procent) jde o největší segment. Následují nemovitosti (deset procent) a média (devět procent).

PPF je rovněž spoluvlastníkem Mall Group, společně s Rockaway Capital a EC Investments. Skupina loni udělala obrat 22 miliard korun s meziročním růstem 28 procent, a to bez vlivu cenových srovnávačů skupiny Heureka v roce 2019. Provozní ztráta byla 1,4 miliardy korun, má souviset s “provozováním internetových obchodů.”

Mall Group zavedla klíčová opatření. Patří mezi ně podpora prodejů prostřednictví Marketplace, rozšiřování produktů a optimalizace obchodní marže, zlepšování transakční ekonomiky nebo důraz na nákupní zkušenosti v průběhu nákupního procesu.

Heureka Group mimo jiné na přelomu listopadu a prosince navýšila emisi pětiletých dluhopisů o 650 milionů korun na celkový objem 3,2 miliardy korun. Výnos dosahuje 5,25 procenta s pololetním vyplácením a splatností pět let.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.