Hlavní navigace

Praha 1 chce kvůli koronaviru zakázat krátkodobé ubytování

11. 3. 2020

Sdílet

Airbnb - mobilní aplikace Autor: Depositphotos

První městská část hlavního města vážně zvažuje zákaz služeb krátkodobého ubytování v rámci preventivních opatření proti šíření koronaviru. Na setkání pražských starostů to prohlásil Starosta Prahy 1 Petr Hejma, městská část také již o plánu informovala v tiskové zprávě.

O návrhu se vážně začalo uvažovat po té, kdy se u dvou francouzských turistů nedávno ubytovaných v Příčné ulici po návratu do Francie potvrdila infekce koronavirem  způsobujícím onemocnění Covid-19. Nejde prý navíc o první souvislost krátkodobého ubytování a šíření infekce. Tou další je případ nakaženého pražského taxikáře. Muž, který i po propuknutí viditelných příznaků nákazy ještě tři dny vozil klienty, pronajímá svůj pražský byt přes Airbnb a nejpravděpodobnější stopa k jeho nákaze vede podle hygieniků k německým turistům, kteří u něho byli krátce před nákazou ubytovaní.

Návrh podle městské části přislíbil projednat ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na nejbližším zasedání Bezpečnostní rady státu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).