Hlavní navigace

Praha bude opět hostit vlivnou mezinárodní konferenci o bezpečnosti 5G sítí

15. 11. 2021

Sdílet

Prague 5G Security Conference Autor: NÚKIB

Praha bude opět hostit mezinárodní konferenci o bezpečnosti 5G sítí. Třetí ročník The Prague 5G Security Conference proběhne 30. listopadu a 1. prosince. Do českého hlavního města se mají sjet odborníci a vrcholoví politici. Naposledy se zapojil třeba bývalý ministr zahraničí USA Mike Pompeo.

Za akcí stojí Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ve spolupráci s Úřadem vlády ČR a ministerstvem zahraničních věcí.

Díky předchozím dvěma ročníkům se Česku podařilo zapsat na mapu ohledně světového vývoje kolem 5G. Podpořilo to také NÚKIBem vydané bezpečnostní varování proti čínským společnostem Huawei a ZTE.

Na první konferenci vznikly takzvané Prague Proposals. Jde o principy, podle kterých posuzovat dodavatelský 5G řetězec a podobně. Druhý ročník přinesl Prague 5G Repository, kde jednotlivé země sdílí best practices. Mimo jiné se volalo po rozvoji a nasazování OpenRAN.

“Cílem třetí The Prague 5G Security Conference je identifikovat důsledky bezpečnosti 5G pro zavádění nových a disruptivních technologií a jejich dopad na národní bezpečnost. Klíčové poznatky budou shrnuty ve výstupech konference,” informují pořadatelé.

Praha nedávno rovněž hostila letošní ročník European Cyber Security Challenge. Stát tím chtěl kromě jiného poukázat na nedostatek lidí v oboru kybernetické bezpečnosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.