Hlavní navigace

Pražská WIA po části Casablancy kupuje Lemo Cloud, nabídne konektivitu s cloudem

Sdílet

Jan Sedlák 11. 10. 2021
WIA Autor: WIA

Pražská telekomunikační společnost WIA koupila cloudového poskytovatele Lemo Cloud. Toho doposud vlastnila olomoucká společnost Lemo Services. Do aktivit Lemo dříve spadal také stejnojmenný gigabitový poskytovatel internetu, kterého v roce 2019 koupil T-Mobile. Lemo Cloud se má brzy přejmenovat na WIA.cloud.

WIA bude moci díky tomuto kroku nabídnout konektivitu s virtuálními servery. “Rozšiřujeme portfolio od telco směrem k managed IT a o služby, které se opírají o garantovanou konektivitu. Postupně takto chceme pokrýt většinu IT potřeb našich firemních zákazníků,” uvádí pro Lupu ředitel WIA Filip Malina.

“Lemo Cloud je klasickým klikacím cloudem, jako jsou například Vultr nebo DigitalOcean. Přidáme k tomu ale garantovanou, zabezpečenou konektivitu od klienta ke cloudu, což je věc, kterou běžní cloud service provideři neumí a nenabízí,” doplňuje Malina.

Pro WIA jde o několikátou akvizici. Naposledy firma získala telekomunikační sekci od společnosti Casablanca. Předtím začlenila podniky Nextra, AVI, Ipex a Temify.

WIA sídlí v Praze, působí ale po celém Česku a do konce roku otevře Slovensko.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.