Hlavní navigace

Pražský Dopravní podnik začal zveřejňovat data o odjezdech autobusů ze zastávek

14. 1. 2020

Sdílet

Po letech odmítání Dopravní podnik hl. m. Prahy uvolnil data o odjezdech autobusů ze zastávek. V pilotním provozu je mohou uživatelé najít na webu kdymitojede.cz, oznámil DPP v tiskové zprávě.

Web zatím nabízí v reálném čase aktualizované odjezdové tabule, které u jednotlivých zastávek zobrazují, jaké linky z nich mají v nejbližší době odjíždět, a u autobusů nově i jaké mají případné zpoždění.

Data se mají v průběhu následujících týdnů objevit i v mapových podkladech na webech dpp.cz a pid.cz, kde už mají zobrazovat i aktuální polohu autobusů v reálném čase. Pak je mají začít využívat také různé aplikace na vyhledávání spojení, jako je například PID Lítačka, IDOS a další.

„Stejným směrem chceme jít i u tramvajových linek, na tomto projektu intenzivně pracujeme. Předpokládáme, že cestující si budou moci vyhledat skutečný odjezd jednotlivých tramvajových spojů ze zvolené zastávky ještě v průběhu letošního roku,“ slibuje generální ředitel DPP Petr Witowski.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).