Hlavní navigace

Pražský operátor chce klienty odříznout od Primy i v televizních aplikacích

11. 4. 2022

Sdílet

TV Prima Autor: Karel Choc

Pražský správce optické a bezdrátové infrastruktury TesuNet oznámil zákazníkům, že ve své síti zablokuje přístup k vysílání a internetovým službám televize Prima, a to bez ohledu na to, jaké služby koncoví klienti používají. Firma provozuje připojení k internetu a IPTV pod značkami OneFiber, Pragonet a Přezletický.net. 

Společnost TesuNet je vlastníkem sítí, přes které jsou Vaše služby provozovány. Blokace proběhne na všech platformách, tedy web, IPTV jako například 4net.tv, SledováníTV, Kuki, O2 TV, iPrima (včetně červeného tlačítka) a další, bez ohledu na dodavatele, tak, aby bylo plně vyhověno požadavku ze strany Primy,“ napsal před víkendem v e-mailu pro zákazníky jednatel společnosti Karel Filip.

Postupné blokování Primy v různých službách zdůvodnil e-mailem od pracovníka televize. Ten TesuNet upozornil, že šíří stanice skupiny Prima, aniž by na to měl uzavřenou smlouvu. „Pokud nebude uzavřena smlouva mezi FTV Prima a společností TeSuNet, s r.o., nesouhlasíme s šířením programů FTV Prima Vaší sítí. Proto Vás žádáme o okamžité ukončení šíření programů FTV Prima ve Vaší síti,“ ocitoval Karel Filip sdělení z Primy, v němž anonymizoval odesílatele.

V obchodním rejstříku má TesuNet jako předmět podnikání kromě služeb podle zákona o elektronických komunikací zapsané i šíření rozhlasového a televizního signálu. Základem IPTV od TesuNetu je řešení, které si pořídil od společnosti 4Net.TV

TesuNet není v rejstříku provozovatelů převzatého vysílání, který eviduje Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Je v něm ale zapsaná společnost 4Net.TV. „Řešení nabízíme také menším telekomunikačním operátorům i jako službu s již zajištěnými vysílacími právy a licencí u RRTV. Naši platformu i službu v současné době využívá několik set operátorů po celé České republice,“ píše 4Net.TV na svém webu. Záleží ovšem na konfiguraci. „V případě, že Vám budeme poskytovat komplexní služby včetně streamů a zastřešení smluv s programery a autorskými svazy, musíte využívat pouze námi nabízené balíčky,“ upozorňuje 4Net.TV.

„TesuNet by potřeboval náš souhlas ke sdělování našeho vysílání veřejnosti, tj. vůči divákům,“ uvedla na dotaz redakce mluvčí Primy Gabriela Semová. „Kdyby se měl TesuNet stát provozovatelem převzatého vysílání, požadovali bychom uzavření smlouvy, jinak bychom mu šíření našich programů neumožnili,“ doplnila. 

Primu překvapilo, že by měly být její programy blokovány v síti TesuNetu i televizních aplikacích třetích stran, tedy například Kuki nebo O2 TV. „Žádný náš zákaz týkající se technických dodávek TesuNet vůči provozovatelům převzatého vysílání neexistuje,“ uzavřela mluvčí Primy Gabriela Semová.

Autentické znění e-mailu pro klienty TesuNet bez jazykových úprav:

Vážení klienti,
na základě e-mailového požadavku FTV Prima bude postupně v Naší síti blokován obsah FTV Prima. Společnost TesuNet je vlastníkem sítí přes které jsou Vaše služby provozovány. Blokace proběhne na všech platformách tedy web, IPTV jako například 4net.tv, sledovanitv, kuki, O2TV, iprima včetně červeného tlačítka a další bez ohledu na dodavatele tak, aby bylo plně vyhověno níže uvedenému požadavku ze strany Prima.

Kontakt na FTV Prima pro případ, že by jste toto chtěli řešit. +420 266 700 211

Úplné znění e-mailu z Primy mimo jména:


Dobrý den,

Nemáme s Vámi uzavřenou smlouvu o šíření stanic FTV Prima. Pokud nebude uzavřena smlouva mezi FTV Prima a společností TESUNET, s r.o., nesouhlasíme s šířením programů FTV Prima Vaší sítí. Proto Vás žádáme o okamžité ukončení šíření programů FTV Prima ve Vaší sítí.

S pozdravem,

pán z Prima


Za komplikace se Vám omlouváme nejedná se o naše rozhodnutí.

Karel FILIP

Zjišťujeme další informace.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).