Hlavní navigace

Přechod na DVB-T2 bude hotový na konci října, vláda to má potvrdit v pondělí

22. 5. 2020

Sdílet

STA - bytový dům - DVB-T2 - anténa Autor: Karel Choc, Internet Info

Ministerstvo průmyslu a obchodu navrhlo vládě posun dokončení přechodu na nový standard digitálního televizního vysílání DVB-T2 o čtyři měsíce na konec října. Přechod je momentálně pozastavený kvůli opatřením proti pandemii koronaviru Covid-19.

„Cílem bylo vytvořit časový prostor, aby se obyvatelé, kteří ještě nepřešli na nový vysílací standard DVB-T2, nemuseli tímto procesem zabývat a zároveň zůstala zachována jejich informovanost o přijímaných opatřeních,“ uvedlo ministerstvo v předkládací zprávě.

„Navrhovaná změna bude patrně mít dopady na veřejné rozpočty – radiokomunikační účet, který spravuje Český telekomunikační úřad, a to s ohledem na prodlouženou délku souběžného vysílání ve standardu DVB-T a DVB-T2. Nepředpokládá se, že by náklady přesáhly více než 50 mil. Kč,“ upozorňuje ministerstvo. 

Zároveň však dodává, že „s prodloužením provozu stávajících sítí je spojeno určité riziko odmítnutí úhrady těchto nákladů ze strany provozovatelů televizního vysílání, které by bylo nutno řešit v rámci ostatních nouzovým stavem vyvolaných nákladů z prostředků radiokomunikačního účtu“.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).