Hlavní navigace

Přechod na DVB-T2 se zpozdí asi o čtyři měsíce, obnoví se zřejmě v červenci

Sdílet

Filip Rožánek 27. 4. 2020
DVB-T piktogram, informační spot Autor: Česká televize

Vláda se chystá za tři nebo čtyři týdny rozhodnout, kdy se znovu rozeběhne pozastavený přechod na DVB-T2. Kvůli koronavirové krizi přestal původní technický plán platit, je tedy potřeba stanovit nové termíny vypínání DVB-T a zapínání finálních DVB-T2 sítí.

Jedinou výjimkou je vysílač Jihlava-Javořice, kde musí kvůli mezinárodním koordinacím skončit 25. května 2020 DVB-T vysílání Multiplexu 3. Na 30. kanálu vysílají například Prima Love, Prima Zoom, Prima Max, Prima Krimi, Óčko, Óčko Star, Šlágr, Kino Barrandov, Barrandov Krimi nebo TV Seznam. Od 26. května bude z tohoto vysílače šířena finální DVB-T2 síť 23 na 35. kanálu.

České radiokomunikace počítají s tím, že se celý proces zpozdí zhruba o čtyři měsíce. Přechod by se mohl zase rozběhnout v červenci. „Když vypínání přesuneme o čtyři měsíce, tak bychom ho mohli restartovat 16. července,“ řekl Radiožurnálu manažer Českých radiokomunikací Marcel Procházka.

Nový harmonogram má respektovat původní intervaly mezi vypínáním jednotlivých vysílačů. Znamenalo by to, že přechod na DVB-T2 skončí v říjnu. Definitivně o tom ale musí rozhodnout vláda.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.