Hlavní navigace

Předseda Rady ČT René Kühn i místopředseda Jaroslav Dědič končí ve funkci

18. 11. 2020

Sdílet

Česká televize Autor: Česká televize

Předseda Rady České televize René Kühn se rozhodl rezignovat. „Cítím slabý mandát,“ vysvětlil při dnešním zasedání. Z funkce odejde k 20. listopadu 2020, řadovým členem zůstane. „Rozhodl jsem se především na základě průběhu posledního jednání rady minulou středu,“ uvedl. O tom, že chtějí jeho kolegové odvolat dozorčí komisi, se tehdy dozvěděl dvě hodiny před začátkem schůze. „V okamžiku, kdy se postoje předsedy různí od většiny rady, nemůže prezentovat její názor,“ prohlásil.

Dlouholetí členové Rady České televize.
Autor: Karel Choc

Dlouholetí členové Rady České televize René Kühn a Jaroslav Dědič

„Minulé zasedání rady ukázalo nemalé napětí mezi radou a managementem ČT reprezentovaným generálním ředitelem. Tato atmosféra a napětí komplikuje rozpravu, do jisté míry i v bodu, který se týká pozemků kolem Televizního studia Ostrava,“ podotkl Kühn. Kolegy vyzval, aby podobné záměry posuzovali v celkovém kontextu. 

Výhrady má ale i k přístupu generálního ředitele. „Neměl by se snažit vyžadovat schválení určitých kroků Radou ČT, které jí ze zákona nepřísluší. Mohu pochopit, že chce tyto kroky konzultovat a nechat si je posvětit, ale právě projednávání situace kolem Televizního studia Ostrava ukázalo, že to situaci zkomplikovalo,“ zdůraznil končící předseda rady.

„Rada potřebuje stabilizaci, energii, shodu v zásadních věcech. Budu muset se přidat k panu předsedovi a rezignovat na pozici místopředsedy,“ navázal místopředseda Rady ČT Jaroslav Dědič. Funkci složí také k 20. listopadu 2020, dokončí mandát radního, který mu vyprší za několik měsíců. Do Rady ČT už znovu kandidovat nebude.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).