Hlavní navigace

Překladač Googlu přidal do okamžitého vizuálního překládání nové jazyky

10. 7. 2019

Sdílet

Google Translate - vizuální - čeština Autor: Google

Překladač Googlu (Google Translate) umí překládat texty přímo v obrázcích snímaných fotoaparátem mobilu už od července 2015 – a stejně dlouho podporuje také překlad do češtiny. Dnes Google oznámil navýšení počtu podporovaných jazyků a vylepšení kvality překladu.

Funkce funguje tak, že namíříte telefon se spuštěným překladadčem například na ceduli s nápisem v cizím jazyce a aplikace vám přímo v obrázku zobrazí přeložený text.


Autor: Google

Nově Překladač Googlu podporuje okamžitý vizuální převod z 89 do více než 100 jazyků. Nově také aplikace překládá mezi jazyky přímo – dříve to šlo jen mezi angličtinou a jiným jazykem. 


Autor: Google

Aplikace také nově umí automaticky rozpoznat, jakým jazykem na ni nápis promlouvá. A Google slibuje i lepší kvalitu vizuálních překladů, protože nově využívá technologii neuronového strojového překladu.

„Pro vybrané řeči je možné stáhnout do aplikace jazykový balíček, abyste měli překlady na základě neuronových síti k dispozici i bez přijpojení k internetu,“ dodává firma. Google novinku postupně rozšiřuje mezi uživatele, dostupná pro všechny by měla být do dvou týdnů.

TIP: DeepL, CUBBIT, Lingea… Jaké jsou alternativy k překladači od Google?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).