Hlavní navigace

Google Translate už umí překládat texty přímo v obrázku i do češtiny

29. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Google
Mobilní aplikace Překladače Google přidala do arzenálu okamžitého vizuálního překladu Word Lens dvacítku nových jazyků, včetně toho našeho.

Překládat vyfocený text umí Google Translate už delší dobu. Stačí v aplikaci text vyfotit, pak ho prstem zvýraznit a počkat si na překlad. V lednu Google uvedl také možnost překladu okamžitého (Word Lens): přeložený text na obrázku nahrazuje ten původní v reálném čase.

Fungovalo to ovšem jen v sedmi jazycích - angličtině, francouzštině, italštině, němčině, portugalštině, ruštině a španělštině. Dnes firma oznámila, že se Word Lens rozšiřují o podporu dalších dvaceti jazyků – včetně češtiny.


Autor: Google

GIF animace, jak to funguje – pro spuštění klikněte na obrázek

Překlad navíc funguje i bez připojení k internetu – uživatel si jen musí do zařízení stáhnout balíčky pro příslušné jazyky (např. čeština – angličtina v aplikaci pro iOS má 3,9 MB). Aktualizace aplikací pro Android a iOS se má v appstorech objevit během následujících dnů. 

Co nejvíc překládáme

Google dnes zveřejnil také žebříčky slov, které uživatelé chtějí nejčastěji přeložit:

KL22 hlasovani

Z češtiny do všech ostatních jazyků: 

 1. ahoj
 2. dobrý den
 3. děkuji
 4. ano
 5. ne
 6. dobrou noc
 7. na shledanou
 8. tak
 9. miluji tě
 10. jak se máš 

Z ostatních jazyků do češtiny: 

 1. hello 
 2. thank you 
 3. hola 
 4. how are you 
 5. I love you 
 6. awesome 
 7. no 
 8. te amo 
 9. hallo 
 10. good morning 

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn