Hlavní navigace

Prg.ai spouští program Minor, spojuje kurzy v umělé inteligenci z více fakult

17. 9. 2019

Sdílet

Prg.ai

Tým kolem Michala Pěchoučka v květnu spustil iniciativu Prg.ai (Prague AI), které chce z Prahy udělat hlavní město evropské umělé inteligence. K Praze, ČVUT, Karlově univerzitě a Akademii věd ČR se připojila také řada firem ze soukromého sektoru. Navazuje se na Národní strategii umělé inteligence a mimo jiné je cílem získat do Česka hlavní ústředí evropských center of excellence pro AI.

Na tyto kroky od září navazuje program nazvaný Prg.ai Minor. Jde o pilotní program, který má umožnit studentům Karlovy univerzity a ČVUT získat znalosti v umělé inteligenci s tím, že se zkombinují kurzy již existující kurzy (bakalářské i magisterské/inženýrské) v této oblasti ze čtyř pražských fakult.

Konkrétně jde o ČVUT FIT (data mining nebo Python), Matfyz (NLP nebo Machine Learning 101), FSV CUNI (AI a bezpečnost či nová média) a ČVUT FEL (strojové učení a rozpoznávání, AI pro robotiku a další). Studenti si mohou vybrat čtyři z šesti nabízených tematických bloků. K účasti je třeba přidat přihlášku, další detaily jsou popsány na oficiální stránce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).