Hlavní navigace

Procesory z Brna jdou na globální trh. Codasip najal viceprezidenta ARMu

Sdílet

Jan Sedlák

Brněnská společnost Codasip se vrhá na globální trh. Na funkci viceprezidenta pro celosvětový prodej najala Jerryho Ardizzoneho, který má tyto aktivity vést.

Ardizzone působí v polovodičovém byznysu zhruba třicet let. Zastával například funkci výkonného viceprezidenta pro obchod v britské společnosti ARM. Ten lze najít například ve většině chytrých telefonů. Ardizzone také působil jako viceprezident ve firmě Tensilica.

O Codasipu jsme více psali v našem článku. Firma pracuje s otevřeným standardem RISC-V, na jehož základě buduje vlastní procesory. RISC-V má například ambice v některých sektorech výrazně konkurovat právě ARMu. Codasip nedávno vydal svůj první 64bitový procesor Berkelium Bk-64. Podporu RISC-V už vyhlásily také Samsung, Qualcomm, Google, Tesla, Nvidia nebo Western Digital.

„Díky RISC-V se nám konečně začalo dařit na americkém trhu, tam jsme vybudovali i přímý prodej a najali silná jména z branže. USA už nám budou dělat kolem padesáti procent z tržeb,“ uvedl pro Lupu zakladatel a ředitel Codasipu Karel Masařík.

Codasip už na rozvoj získal investici 2,8 milionu dolarů od Credo Ventures a spoluzakladatelů AVG a Avastu a pracuje na další, větší investici.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?