Hlavní navigace

Procter & Gamble zrušil digitální reklamy za 100 milionů. Nic se nestalo

31. 7. 2017

Sdílet

Může to být doklad toho, že obří firma neumí do digitální reklamy správně investovat. A nebo také ukázka toho, jak je současný ekosystém online reklamy neefektivní a nefunkční.

Procter & Gamble v posledním čtvrtletí snížil výdaje do digitální reklamy na své produkty o 100 milionů dolarů. Podle finančního šéfa Jona Moellera se firma při škrtech zaměřila na reklamy, na které místo skutečných lidí klikali boti a které se zobrazovaly u obsahu, s nímž firma nechtěla být spojována, píše Wall Street Journal.

Po škrtech podle něj firma nezaznamenala žádné poklesy v prodejích či růstu. Není přitom jasné, zda nepřesunula část výdajů do jiných mediatypů, jako je například televize.

Firma také snížila náklady na výrobu a správu reklam a na provize agenturám. Jen ve Spojených státech Procter & Gamble utratí za reklamu každé čtvrtletí asi 2,5 miliardy dolarů, což ho řadí k největším zadavatelům na světě. Firma loni oznámila, že chce během následujících pěti let uspořit náklady ve výši 10 miliard dolarů. Asi 2 miliardy z toho mají představovat škrty v marketingu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).