Hlavní navigace

Prodejci her JRC narostly tržby na 576 milionů a klesl zisk, ovládá třetinu trhu

12. 5. 2020

Sdílet

JRC Czech

Tuzemský prodejce videoher a k nim přidruženému hardwaru a dalšímu příslušenství JRC roste už několikátý rok po sobě. Ve výroční zprávě za finanční rok 2018/19 čerstvě zveřejněné v obchodním rejstříku se uvádí, že firma JRC Czech dosáhla na tržby 576,23 milionu korun, což je meziroční růst o sedm procent. Pro další rok se počítá s růstem o zhruba čtyři až šest procent.

Obchodní marže dosáhla na 120,79 milionu. Zisk klesl s předchozích 10,5 milionu na pět milionů korun. Podle JRC pokles vyplývá „z plánovaného nárůstu nákladů a dopadů tržních trendů do obchodní marže.“

„V těchto výsledcích se promítl rozvoj maloobchodní sítě společnosti, a dále dopad tržních trendů spočívajících hlavně v existenci konzolového cyklu, v rostoucím zastoupení prodejů silných herních novinek, a v přeskupení prodejů mezi skupinami sortimentu (růst herního merchandisingu a digitálních produktů,“ uvádí dále JRC.

JRC v Česku provozuje 36 kamenných prodejen, prioritně ve frekventovaných obchodních centrech. Rozšiřuje v nich bazarový prodej a výkup. Firma nekomentuje, jak velké marže na bazarových titulech pro konzole má, lze ale předpokládat, že nejsou malé. JRC chce dále posilovat online prodej.

JRC je jedničkou na českém trhu, ovládá asi třetinu trhu. Dvojkou je pak Xzone, který v minulosti posílil pozici odkupem GameExpresu.

JRC vlastní také společnost JRC SK fungující na Slovensku, která vznikla odkupem Brlohu. Součástí tamní sítě je 16 kamenných prodejen. Firma v roce 2018 dosáhla na tržby 6,49 milionu eur (mírný růst) a byla ve ztrátě 254,8 tisíc eur (propad ze zisku téměř 30 tisíc eur). JRC operuje také v Rumunsku. Stoprocentním majitelem JRC je firma Hamaga Michala Šnobra.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).