Hlavní navigace

Průzkum: Češi se po přechodu na DVB-T2 těší na sport a pohádky v HD

29. 1. 2020

Sdílet

Televize - divák Autor: Depositphotos

Nedostupnost levných set-top boxů v prodejnách patří mezi nejčastější komplikace přechodu na DVB-T2. Vyplývá to z nového průzkumu společnosti Seznam.cz. Dotazování proběhlo na internetu v první polovině ledna, tedy v době vypínání DVB-T vysílání komerčních stanic v Praze a středních Čechách. 29 % dotázaných uvedlo, že nebyly dostupné levnější set-top boxy, 21 % se setkalo s tím, že v prodejně set-top boxy vůbec nebyly.

Zájem o set-top boxy sleduje Seznam.cz i prostřednictvím svého vyhledávače, kde uživatelé víc hledají právě doplňková řešení ke stávajícímu televizoru než nové televizory.

Češi jsou podle průzkumu se současnou kvalitou vysílání v zásadě spokojeni, ale od přechodu na DVB-T2 si 53 % dotázaných slibuje, že se kvalita obrazu ještě zvýší. Nejvíce lidí (35 %) se těší na lepší rozlišení dokumentů, zhruba pětina respondentů si pak chce HD vychutnat u pořadů se sportovní tématikou a pohádek.

Televize Seznam v této souvislosti potvrdila, že v DVB-T2 bude šířena v rozlišení 1440×1080 s vysokým datovým tokem. Pokračuje také v programových změnách, aby zvýšila podíl na sledovanosti. „Už v březnu zařadíme do vysílání další nový obsah v podobě pohádek, dokumentů, seriálů a filmů,“ avizuje Ivan Mikula, ředitel Televize Seznam.

Průzkum proběhl formou on-line dotazování uživatelů Seznam.cz v době od 7. 1. do 14. 1. 2020 (N = 1302 respondentů, z nich 1186 sleduje TV, 18+). Data byla vážena na základě pohlaví, věku a vzdělání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).